Stronę stworzono w kreatorze www WebWave.

24 maja 2020

Z przykrością informujemy, że Zarząd SIM LOCK w dniu 22 maja 2020 r. podjął niezwykle trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego obozu „Lato dziecięcych uśmiechów”.

 

Przez wiele tygodni obserwowaliśmy z niepokojem rozwój zagrożenia epidemicznego w Polsce i na świecie. Nie przerywaliśmy przygotowań do obozu, skompletowaliśmy kadrę obozu, pozyskaliśmy część potrzebnych dotacji. Od 2007 roku, co roku ponad 150 dzieci wypoczywało na organizowanych przez SIM LOCK obozach rekreacyjno-wypoczynkowych. Również w tym roku zareagowaliście Państwo bardzo entuzjastycznie na przygotowaną przez nas ofertę obozu, chętnie zapisując dzieci, a w ostatnich dniach wyrażając nadzieję na organizację tegorocznej akcji. Tym trudniej było nam podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznego obozu L

 

Wysoce cenimy sobie Państwa wieloletnie zaufanie do nas, jako Organizatora wypoczynku, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić główne powody naszej decyzji:

  1. Troska o bezpieczeństwo uczestników – mimo upływu czasu zagrożenie epidemiczne trwa i z całą pewnością utrzyma się w okresie letnim. W naszej ocenie, mimo ewentualnego zastosowania różnych ograniczeń sanitarnych oraz biorąc pod uwagę warunki techniczne bazy obozowej w Prusimiu, nie będzie możliwe zapewnienie pełnej ochrony uczestników obozu.
  2. Brak jednoznacznej decyzji Rządu RP o możliwości organizacji obozów – na kilka tygodni przez wakacjami nie mamy pewności, jako organizatorzy, że planowany obóz będzie mógł się odbyć albo nie zostanie odwołany kilka dni przed rozpoczęciem. Jako organizacja działająca społecznie, bez zysku, w oparciu o prace wolontariuszy, nie możemy niestety dłużej czekać, a późniejsza rezygnacja z obozu mogłaby doprowadzić do negatywnych skutków finansowych i likwidacji Stowarzyszenia.
  3. Brak jednoznacznych wymogów sanitarnych dla tegorocznych obozów – w tym wypadku znów na kilka tygodni przez wakacjami nie mamy wiedzy, jako organizatorzy, jak przygotować zasady bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i jakie będą tego koszty. Po zapoznaniu się z publikowanymi powszechnie zapowiedziami tych wytycznych, stoimy na stanowisku, że pełne zastosowanie się do projektowanych zasad uniemożliwi realizację programu obozu, uniemożliwi swobodna zabawę dzieci, a obóz całkowicie straci swój rekreacyjno-wypoczynkowy charakter.
  4. Brak możliwości pozyskania niezbędnych dofinansowań ze środków publicznych – z uwagi na trwająca epidemię organy publiczne, które przez lata dotowały naszą akcję letnią, zawiesiły publikację konkursów ofert. W związku z tym nie mamy możliwości pozyskania środków, dzięki którym mogliśmy oferować Państwu wypoczynek w tak atrakcyjnych cenach.

 

W związku z decyzją o odwołaniu obozu informujemy, że zostaną zwrócone wszystkie dokonane opłaty uczestnictwa w obozie. Prosimy osoby, które dokonały wpłat, o skierowanie do nas podpisanego pisma wskazującego numer rachunku bankowego do zwrotu środków.

 

Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku możliwy będzie w pełni bezpieczny oraz swobodny wypoczynek letni, dzięki czemu znów spotkamy się wspólnie na obozie „Lato dziecięcych uśmiechów”.

 

Obóz „Lato dziecięcych uśmiechów 2020” odwołany!